Buradasınız :
Türkçe
English
Cumartesi, 26.09.2020
20.11.17 | 10:06 zaman: 3 Yıl

KASAUM TEMSİLCİLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI

 

Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezleri (KASAUM)  temsilcileri istişare toplantısı 1 Kasım 2017 Çarşamba günü saat 14.00’da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Betül SAYAN Kaya’nın başkanlığında Ankara’da gerçekleşti.

Kadının ekonomik ve sosyal statüsünün güçlendirilmesi, kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve kadının insan haklarının korunması kapsamında, üniversiteler bünyesinde yer alan Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezlerinin temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen istişare toplantısına kurumuzu adına Merkez Müdürümüz Prof. Dr. Reyhan Ayşen WOLFF iştirak etti.

Toplantıda konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, "Şiddet, asla kabul edilemez bir insanlık suçudur. Sadece Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak değil, aynı zamanda bir kadın ve bir anne olarak şiddetle mücadelede, her zaman sıfır tolerans ilkesiyle yaklaştığımızın altını çiziyorum" dedi.

Kadının güçlendirilmesi ve hemen her alanda daha etkin olması adına son 15 yılda anayasal ve yasal düzenlemeler gerçekleştirildiğini hatırlatan Bakan Kaya, Bakanlık olarak yürüttükleri çalışmalara, üniversiteleri ve özellikle KASAUM'ları dâhil etmeye önem verdiklerini aktardı.

 

Ayrıntılar için bkz.

www.aile.gov.tr/haberler/bizim-medeniyetimiz-ve-inanc-degerlerimizde-siddetin-yeri-yoktur-kadina-yonelik-siddet-asla-mazur-gosterilemez