Buradasınız :
Türkçe
English
Cumartesi, 26.09.2020
15.09.17 | 17:09 zaman: 3 Yıl

EĞİTİM SEMİNERİ SONA ERDİ

 

2017-2018 Akademik Yılı Güz Döneminde “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Kadın ve Aile Hayatı “ adlı seçmeli dersleri okutacak öğretim elemanlarına yönelik düzenlenen eğitim semineri 15.09.2017 Cuma günü Eski Rektörlük Binası Senato Salonunda gerçekleşti.

Oturum Başkanlığını Merkez Müdürümüz Prof. Dr. Reyhan Ayşen WOLFF’un yaptığı seminere konuşmacı olarak katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürü Mustafa TOSUN, her türlü toplumsal şiddetin önlenmesine yönelik bakanlığın yürüttüğü projeler ve çalışmalar hakkında bilgi verirken,  üniversitemiz elemanlarından akademik anlamda fikir –görüş ve önerilerini beklediklerini, karşılıklı işbirliği yapılarak kalıcı ve başarılı eğitim verilebileceğini belirtti.

Seminerin ikinci bölümünde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Uzmanı Seda SÜMER Bakanlığın yürüttüğü saha çalışmaları, şiddete uğrayan mağdurlara yönelik verilen hizmetler hakkında bilgiler verdi.

Seminerin son bölümünde üniversitemiz öğretim elemanları “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadın ve Aile Hayatı” derslerinde kullanılacak materyaller konusunda paylaşımda bulundular.

Soru-cevap şeklinde devam eden seminerde karşılıklı fikir alış verişinde bulunulurken, kurumlar arası işbirliği yapılmasının önemine vurgu yapıldı.