Buradasınız :
Türkçe
English
Cumartesi, 26.09.2020
03.06.16 | 12:33 zaman: 4 Yıl

KADIN ARAŞTIRMALARI MERKEZLERİ YÖK'TE BİR ARAYA GELDİ

 

     

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü yetkilileri, Üniversitelerin Kadın Araştırma Merkezi müdürleri , kadın araşatırmaları konusunda ilgili akademisyenler ve bir gurup lisans öğrencisi olmak üzere 81 ilden 182 katılımcı ile “Kadın Araştırma Merkezleri” toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya üniversitemizi temsilen GÜKAM Müdürümüz Prof. Dr. Reyhan Ayşen WOLFF katıldı.

Toplantı, açılış konuşmaları, iyi uygulama örnekleri ve katılımcıların toplumsal cinsiyet eşitliğiyle ilgili üniversitelerindeki durumu dile getirdiği açık tartışma olmak üzere üç bölümden oluştu. Toplantı sonucunda YÖK Akademide Kadın çalışmaları Birimi’nden ileriye dönük yapılması gerekenlere ilişkin talepler olmuştur.

Giresun Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma Ve Uygulama Merkezi tarafından hazırlanmakta olan Kadın Akademisyenlere Armağan Kitap Projesi ‘nin de yer aldığı toplantı sonuç raporuna ulaşmak için tıklayınız lütfen:  yok.gov.tr/documents/16842535/31075173/30_Ocak_2017_Tarihli_Kadin_Merkezleri_Toplantisi_Raporu.pdf/