Buradasınız : Ana Sayfa
Türkçe
English
Cumartesi, 26.09.2020

25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ

 

 

 

Hızlı Bağlantılar


III. Ulusal Kadın Sempozyumu

 

 

 

DUYURULAR

I. Ulusal Kadın Sempozyumu ve Sergisi 8-9-10 Mart 2017 Tarihlerinde Gerçekleştirildi

 

 

Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Giresun Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (GÜKAM) tarafından 08-10 Mart 2017 tarihleri arasında “Kadın Görünürlüğü” temasıyla düzenlenen I. Ulusal Kadın Sempozyumu, 08-09 Mart tarihlerinde 3 paralel oturumlar olmak üzere toplam 18 bilimsel oturumlar ve davetli konuşmacıların panel-söyleşileriyle gerçekleşmiştir. 10 Mart 2017 Cuma günü yapılan “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Paneli ile sona ermiştir Sempozyum kapsamında düzenlenen “Görsel Sanatlar Sergisi” 18 Mart 2017 tarihine kadar gezilebilir.

Prof. Dr. Arzu TERZİ TOZDUMAN, Prof. Dr. Funda SİVRİKAYA ŞERİFOĞLU, Prof. Dr. Mahmut ÖZTÜRK, Prof. Dr. Naciye GÜNGÖRMÜŞ’ün davetli konuşmacı olarak katıldığı ve kadın deneyimlerini literatüre kazandırmayı amaçlayan sempozyum süresince görsel sanatların; resim, heykel, seramik ve tekstil tasarım alanlarından “Kadın” temalı 120 eser üniversitemizin Rektörlük Fuaye Alanında sergilenmiştir. Pek çok disiplinlerdeki 72 bildiri Fen-Edebiyat Fakültesi’nde bulunan 3 salonda akademisyen ve öğrencilerle paylaşılmıştır.

Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden gelen akademisyenler; kadının gücü ve kadın görünürlüğüne yönelik farkındalığın yaratılmasında, yeni bakış açıları geliştirilmesinde I. Ulusal Kadın Sempozyumu ve Sergisi’nin büyük bir katkı sağladığını ifade etmişlerdir. Ayrıca toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik duyarlılığın artırılması adına Giresun Üniversitesi’nin oldukça önemli adımlar attığını, “Kadın İsterse Her Şeyi Yapar” vurgusuna dikkat çeken sempozyumun, gelecek yıllarda da devam etmesini umut ettiklerini belirtmişlerdir.

Sempozyumla ilgili görsellere ulaşmak için tıklayınız: gukam.giresun.edu.tr/index.php